portpholioo

وبسایت رزومه ای یا شخصی چیست ؟

سایت رزومه ای به وبسایتی میگویند که افراد برای شناساندن خود و زمینه کاریشان طراحی میکنند و اطلاعات شخصی و مهارت ها، خصوصیات و علایق، نمونه کارهایی که تا به حال انجام داده اند، سوابق شغلی و … را در صفحات آن قرار میدهند.

منظور از سایت رزومه ای یا شخصی :

این گونه وبسایت ها برای مصاحبه کاری و تحصیلی بسیار مفید هستند و نقش زیادی در پیشرفت شغلی اشخاص دارند.
همانطور که میدانید، شما برای استخدام در شرکت ها نیاز به ارسال رزومه دارید. بعضی افراد هنوز قالب های فایلی مثل pdf برای کارفرما ارسال میکنند. اما افراد با سطح کار پیشرفته یا نمونه کارهای متنوع، با سایت های رزومه ای خود را معرفی میکنند.

resume

مزایای طراحی وبسایت شخصی و رزومه ای :

1-مزیت رقابتی: در صورتی که شما به جای ارائه یک رزومه ساده یک وبسایت شخصی ارائه دهید، بیشتر مورد توجه کارفرما قرار میگیرید.

2-پیدا کردن راحت تر شما توسط کارفرما: شما زمانی که رزومه خود را جهت استخدام برای شرکتی ارسال می کنید، کارفرما برای شناخت بهتر شما نامتان را در موتورهای جست و جو سرچ میکند. و زمانی که شما به نام خودتان یا به نام حرفه و زمینه کارییتان یک سایت شخصی داشته باشید، راحت تر می توانند شما را بیابند و اطلاعاتتان را دریافت کنند.

3-یافتن شغل مورد نظر و ایجاد شانس بیشتر: مطمئن باشید زمانی که کارفرما نام شما را سرچ میکند و تمامی اطلاعات و مهارت ها را از طریق سایتتان مورد بررسی قرار میدهد، شانس شما برای قبولی و استخدام بسیار بیشتر از یک فرد با رزومه متنی و پی دی افی میشود.

4-پیدا کردن مهارت بیشتر: 
یک سایت شخصی یا رزومه ای به شما کمک می کند خلاقیت های خود را نمایان کنید. برای به دست آوردن مهارت های بیشتر تلاش نمایید، تا صفحات سایت را با بهترین سوابق و نمونه کارها پر کنید.

5-ویترین مهارت ها: 
شما می توانید تمامی مهارتهایتان را با قرار دادن نمونه کارهایی که تا به حال انجام دادید، نشان دهید.

6-شبکه سازی: با داشتن یک وبسایت شخصی تمام مردم دنیا می توانند سایتتان را ببینند و شما را بشناسند و با شما ارتباط بگیرند. این امر خود موجب ایجاد فرصت های شغلی بهتر در سراسر دنیا میشود.

پیشنهادات ما برای طراحی وبسایت شخصی

  • قراردادن نمونه کارها با مستندات و فیلم و عکس
  • گرافیک منحصر به فرد
  • فرم تماس و یا پیام برای ارتباط راحت تر با صاحب سایت
  • فرم نظرسنجی بعد از بررسی وبسایت
  • ایجاد وبلاگ متصل به سایت و انتشار مطالب جالب و آموزشی در حوزه کاری فرد
  • طراحی خاص با توجه به علایق و شخصیت فرد
نتیجه گیری

در نهایت می توانیم به این موضوع پی ببریم که با وجود این دنیای تکنولوژی و مجازی، هر شخصی برای خود باید یک وبسایت معرفی نامه و رزومه ای ایجاد کند تا بتواند آینده شغلی و تحصیلی بهتری رقم بزند و مهارت هایش را به جهانیان معرفی کند. این امر باعث ایجاد اعتماد به نفس و کسب مهارت های بیشتر میشود. پس همه ما می توانیم یک سایت شخصی با کمترین هزینه طراحی کنیم. ما با شما هستیم تا صفحاتی جذاب در قالب وبسایت با توجه به شخصیت و علایقتان راه اندازی کنید و جایگاهتان را در زمینه شغلی خود محکم تر سازید.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.